Dyktanda.net, recenzje książek.
Dyktanda

recenzje książek

"Bajki ortograficzne"

Agnieszka Nożyńska-Demianiuk

Format: 205x260 mm;
Liczba stron: 176;
Oprawa: Miękka;
ISBN: 978-83-62252-50-3
Wydawnictwo TELBIT 2011

"Bajki ortograficzne" to najnowsza książka Agnieszki Nożyńskiej - Demianiuk. Ukazała się nakładem Wydawnictwa TELBIT. Jest to ciekawa podróż głównego bohatera książki - Chochlika Drukarskiego - do Królestwa Ortografii, w którym co rok mądry i sprawiedliwy król Ortograf Pierwszy organizuje Turniej Mistrzów. Chochlik zdecydował się na wyprawę, aby pokonać klątwę czarnoksiężnika Magabeusza, która spowodowała wielkie zamieszanie w Limanii, bo utracono wiedzę ortograficzną.

Bohater opuścił swoją ojczyznę, przeszedł przez Królestwo Stylistyki i Królestwo Gramatyki, żeby znaleźć się w Królestwie Ortografii. Zaprzyjaźnił się z kotem Mruczybajkiem. Razem zakradli się do tajemniczej komnaty, gdzie znaleźli komputer, którego ekran przybrawszy kształt leja wciągnął ich do swojego wnętrza, czyli do "Świata programów ortograficznych". Każdy etap ich wędrówki był nie tylko zmianą miejsc, ale także podróżą po krainie wiedzy.

Jej posiadaczami byli: smok, sowa z Landu Magii, Gendolfin - Geniusz Kamienia, Alojzy Przypadek, Grubasek, Gucio, stworzonko w niebieskiej czapeczce i Pippi. Bohater otrzymywał od nich wybrane zasady pisowni oraz zestaw zadań do rozwiązania, który był przepustką do kolejnego programu. Pomagały mu także ptaki: kszyk (który znał plan zamku Bajdocji) i Gżegżółka (która doskonale orientowała się w Rubinowym Lesie oraz potrafiła czarować)...

PRZECZYTAJ CAŁĄ RECENZJĘ