Dyktanda.net - dziadek - dyktando online.
Dyktanda

dyktanda dla klas 1-3
dyktanda dla klas 4-6

Dziadek

Mj dziadziś jest dla mnie wzorem. Dżo czyta i oprowadza mnie po krainie wiedzy, ktra będzie dla mnie zielonym światłem, kiedy dorosnę. Opowiada mi o dinozarach i gwiazdach. Odkrywa przede mną karty i mwi mi, jak pożytecznie spędzić wolny czas. Wyjaśnia mi, co jest dobre. Uczy mnie, jak wbić gwźdź w deseczkę, ktrym klczem przykręcić śrbkę i jak bezpiecznie jeździć rowerem. Nigdy nie rzca mi kłody pod nogi, bo wie, że nie trzeba nikomu utrdniać start w dorosłe życie.
 
Dziadek jest wesoły i dowcipny, to dsza towarzystwa. Wokł niego skpiają się inni. Ma szczęśliwą, dobrą rękę. Odnosi skcesy w tym, co robi i ma opinię osoby, ktrej dżo rzeczy
daje
się wykonać. Lbię, gdy staje w prog i wita mnie z otwartymi ramionami. Wciąż mogę się do niego przytlić i powiedzieć mu, co mnie smci i boli, bo mj dziadek potrafi postawić kropkę nad i. Dopowie myśl do końca, coś mi wyjaśni i oceni moje zachowanie, rozstrzygnie, kto miał rację.
 
Ma mniej bjną czprynkę niż ja i wiele pomysłw w wce. Przy mnie jest młodym starszkiem. Mogę na niego zawsze liczyć, ufam mu i uważam go za dobrego przyjaciela.

 
dyktanda dla klas 1-3
dyktanda dla klas 4-6