Dyktanda.net - babcia - dyktando online.
Dyktanda

dyktanda dla klas 1-3
dyktanda dla klas 4-6

Babcia

Moja kochana babcia ma złote ręce, bo mie wszystko świetnie zrobić. Jak za dotknięciem czarodziejskiej rżdżki znajdje dla mnie czas. Bawi się ze mną w berka i w chowanego, gra w klasy i w warcaby. czy mnie, w jaki sposb przyszyć gzik i jak gotować bdyń. Nie obiecje mi grszek na wierzbie. Jestem jeszcze małym dzieckiem i nie got rosoł, nie pjdę w Himalaje, nie przeczytam zbyt grbej książki.
 
Kiedy jest mi smtno i źle, bo grnt pali mi się pod nogami, to od raz do niej biegnę. Moja babcia ma wielkie serdszko, ciepltkie ręce i potrafi ze mną rozmawiać przez gie godziny jak rwny z rwnym. Spokojnie, bez zmrżenia oka pomoże mi w ważnych rzeczach, bo zawsze ma oczy i szy otwarte. Wysłcha mnie i pozna moje sekrety, bo na nią mogę liczyć w każdej sytacji.
 
Siwiteńka moja bableńka ma farbowane włosy, rmiane policzki i piękny śmiech. Jest miltka i chyliłaby mi nieba. Z nią mogę gry przenosić, bo moja babcia jest dobra na wszystko. Jest jak mid, jak dobry przyjaciel, ktrem można zafać, jak drga mamsia.

 
dyktanda dla klas 1-3
dyktanda dla klas 4-6