Dyktanda.net - pies - dyktando online.
Dyktanda

dyktanda dla klas 1-3
dyktanda dla klas 4-6

Pies

Najwierniejszym pyjacielem dla wielu ludzi jest pies. wawo pybiega do człowieka. Cieszy się, kiedy ma pełną miskę karmy i wygodne posłanie. Z pyjemnością chłepcze wodę. Uwielbia, gdy właściciel delikatnie czesze go gebieniem.ałośnie paty na pana, który za krótko jest z nim na spacee. Stee jego sekretów i pilnuje domu. Jest mądrym i wraliwym zwieęciem. Duo rozumie i nigdy go nie zdradzi.
 
Warczy i szczey zęby, gdy w pobliu zobaczy kota. Wtedy nie zwaa na spęty znajdujące się w domu lub na podwórku. Nie dostega take kwiatów i wayw na gądkach. Błyskawicznie gna za swoim wrogiem, bo nie znosi jego towaystwa. Mimo, e widzi, i kot porusza się spręystym krokiem po gałęziach dew, to nie daje za wygraną. Cierpliwie czeka a niepyjaciel zrezygnuje z pechadzania się na wysokościach i będzie musiał zejść na ziemię. Ma nadzieję, e wtedy ponownie pokae mu kły, a kot pestraszy się i ucieknie z jego terytorium. Dzieje się tak, gdy pewanie pies nie znosi kota.
 
W yciu mona być wiernym jak pies, albo yje się jak pies z kotem. Wtedy obydwie osoby nie lubią się i często kłócą się. Jednak najlepiej żyć w zgodzie z innymi i zawsze się wspierać.

 
dyktanda dla klas 1-3
dyktanda dla klas 4-6