Dyktanda.net - muzyka - dyktando online.
Dyktanda

dyktanda dla klas 1-3
dyktanda dla klas 4-6

Muzyka

Miłośnicy mzyki klasycznej wielbiają poważne tony i brzmienia. Jest to mzyka, ktra ich udchowia oraz pozwala na chwilę refleksji. Mzycy z orkiestr mszą stale ćwiczyć, by lepszać swe miejętności. Jest to zawd, a nie chwilowy kaprys los. Często jest to efekt ciężkiej pracy, jednak zdarzają się nikalne talenty, ktre należy chronić i pomc w rozwoj tegoż talent. A czem ldzie chcą grać taki rodzaj mzyki? Wiel z nich po prost czje w swej dszymzykę. Chcą wyrazić swj sposb rozmienia i czcia świata zaklętego w brzmieniach, tonach i ntach. W orkiestrach często prac rwnież chrzyści i chrzystki. Dla nich to też rodzaj powołania.
 
Wykonjąc i śpiewając twory klasyczne orkiestry przynoszą ldziom chwilę wytchnienia i zapomnienia od świata zewnętrznego. W trakcie koncert nie ma nikogo, kto by nie chał lb sypiał. chacze doceniają starania mzykw i chr.
 
Jednak jeszcze wiel ldzi nie docenia potęgi mzyki klasycznej, ktra ma znaczący wpływ na ldzki rozwj. Pomaga dzieciom, spokaja, czy też wycisza. Ale taki gatnek mzyczny trzeba lbić, a wręcz kochać.

 
dyktanda dla klas 1-3
dyktanda dla klas 4-6