Dyktanda.net - marzenia (rz,ż) - dyktando online dla klasy 3.
Dyktanda

dyktanda dla klas 1-3
dyktanda dla klas 4-6

Marzenia

Paweł maył, eby św. Mikołaj pyniósł mu pieska, ale zapomniał mu o tym napisać w liście. Minęła Gwiazdka, a on czekał na odpowiednią chwilę, eby zwie się dziadkowi Andejowi. Wkrótce nadayła się do tego wspaniała okazja, gdy zadzwonił dziadek i zaprosił go na wieś. Wtedy pyznał się, o czym may.
 
Gdy do niego pyjechał na ferie, dowiedział się, e kupi mu na jesieni w schronisku pieska, jeśli wykae się odpowiedzialnością podczas opieki nad bernardynem długowłosym, który dzielnie strzee jego obejścia. Wtedy wnuczek zaczął wszystkich wypytywać, co robić, eby pies miał lśniącą sierść i jak często teba z nim chodzić do weterynaa. Później codziennie zanosił mu karmę. Szczotkował mu biało - brązową sierść i biegał z nim po podwórku.
 
Mówił, e chciałby mieć w domu spokojnego zwieaka. Słyszał, e mopsy mają podobny charakter do bernardynów, są pyjacielskie, nie wymagają nadzwyczajnej pielęgnacji, ale teba z nimi często wychodzić na spacery, bo mają tendencję do tycia. Dziadek mówił mu, e jest wiele ras psów, a on pomoe mu wybrać milutkiego szczeniaczka.

 
dyktanda dla klas 1-3
dyktanda dla klas 4-6