Dyktanda.net - piórnik (ó,u) - dyktando online.
Dyktanda

dyktanda dla klas 1-3
dyktanda dla klas 4-6

Piórnik

W moim pirniku potrzebne rzeczy noszę. Mam dwa wki, ktrymi cyfry i litery piszę. Kiedy się pomylę choć troszeczkę, to sięgam po bieltką gmeczkę. Wytrę to, co nieładne i jż po sprawie.
 
A gdy będę chciała mieć rżnobarwne szlaczki, to wyjmę z pirnika mazaki. Kłeczka i trzy kreseczki to wzorek cdowny, lecz nie za wielki. Coś by się zdało jeszcze domalować, wszak tęczę kolorw na papierze chcę narysować. Z kłeczek powstaną bratki, z kreseczek płotek, z trjkącików namiociki, z pętelek chmrki, z kwadratu małe jezioro, a z laseczek dwie kaczszki.
 
Dżego smoka, co żyje za siedmioma grami i zieje ogniem, namal kredkami. Wystarczy tylko mieć wkę pełną pomysłw. Wtedy dinozary będą śmigały po kartce, a dmchawce i latawce poszyb bardzo wysoko. Gdzieś może pojawi się wspłczesny świat, pełen ldzi, domw, atostrad i szybkich samochodw, z malchami na podwrku i z tlipanami w ogrdku. Bo moje wki, mazaki i kredki co dzień są w rchu. Rys i mal to, co pomyślę, a gdy sprawią mi psiksa, to od razu gmkę na pomoc wzywam.

 
dyktanda dla klas 1-3
dyktanda dla klas 4-6