Dyktanda.net - na biwaku (rz,ż,ch,h,ó,u) - dyktando online.
Dyktanda

dyktanda dla klas 1-3
dyktanda dla klas 4-6

Na biwaku

Mi poje na biwak z druyną arcerską. Po dotarciu na leśną polanę wszyscy zabrali się do pracy. Najpierw arcee rozbili namioty i wyznaczyli miejsce na ognisko. Później zaczęli znosić rust z lasu. Wybierali tylko sue gałęzie leące na ziemi. Dru Mi otymał zadanie pygotowania ogniska. Starał się tak uło gałązki, aby ognisko zapaliło się od jednej zapałki. Wło w to duo pracy, ale trud opłacił się. Ognisko zostało obłoone kamieniami tak, aby nie powstał poar lasu. Obok ogniska postawione zostały pojemniki z wodą na wypadek konieczności zagaszenia ogniska.
 
Później rozpoczęły się gry arcerskie. Wszyscy uczestniczyli w zabawie polegającej na podąaniu za ułoonymi w pewny odstępa stałkami z gałązek. W ten sposób kady uczestnik zabawy miał odnaleźć ukryty skarb. Idąc za znakami dru Mi dotarł do celu i ukończył bieg. Otymał za to "odznakę tropiciela".
 
Wieczorem wszyscy zasiedli py ognisku, słuali opowieści drua druynowego i śpiewali znane biwakowe piosenki. Nie zabrakło równie pedstawienia istorycznego pygotowanego pez zastęp "Borsuków". Po powrocie do domu Mi opowiadał kolegom o swoich pygoda.

 
dyktanda dla klas 1-3
dyktanda dla klas 4-6