Dyktanda.net - jedziemy w góry (rz,ż) - dyktando online.
Dyktanda

dyktanda dla klas 1-3
dyktanda dla klas 4-6

Jedziemy w góry

Rodzice z Maenką wybierają się na wakacje w góry. Ped podróą muszą spakować wszystkie potebne eczy. Dziewczynka specjalnie na wyjazd kupiła sobie nowe buty, w których będzie mogła bezpiecznie pemie górskie szklaki. Mają one twarde spody i są bardzo wygodne. Nie moe zapomnieć take o ciepłej kurtce, która z pewnością pyda się jej wysoko w górach, gdzie temperatura jest nisza ni w dolinach.
 
Ped wyjazdem rodzice Maenki zamówili pokój u Pana Gegoa, który mieszka w Zakopanem. Stamtąd będą mięli niedaleko do Tatańskiego Parku Narodowego. Zamieają chodzić po górach. Tata kupił mapę, na której zamieszczone są wszystkie szklaki turystyczne. Maenka wie, e nie mona zbaczać ze szlaku, poniewa moe to być niebezpieczne.
 
Wie, e w górach mieszkają ne zwieęta. Mona tam zobaczyć kozice, świstaki, a nawet niedźwiedzie. Są tam równie, niespotykane w innych miejscach Polski, dewa i kewy. W górach rośnie kosodewina oraz mnóstwo jeyn, malin i borówek. Dziewczynka z rodzicami będzie oddychać świeym powietem. Ranem chodząc po górskich szlakach będą podziwiać śliczne krajobrazy. Moe uda im się zobaczyć kozicę.
 
Maenka zabiee na tę wyprawę take aparat fotograficzny. Dzięki temu jeszcze przez długi czas będzie mogła wspominać wspaniałe wakacje.

 
dyktanda dla klas 1-3
dyktanda dla klas 4-6