Dyktanda.net - porządki (rz,ż,ch,h,ó,u) - dyktando online.
Dyktanda

dyktanda dla klas 1-3
dyktanda dla klas 4-6

Porządki

Wczoraj Ra i aneta postanowiły, e zrobią rodzicom niespodziankę. Dlatego dzisiaj ju od rana zaczęły spątać w swoim pokoju. Najpierw podlały kwiaty, a potem starły k z parapetu.
 
Następnie zdjęły na dywan wszystkie ksiąki i lalki z płek. Ra szybko starła stamtąd k. Natomiast aneta zaczęła u gry ustawiać ksiąki przygodowe i podrnicze. Za to niej połoyła bajki, baśnie i legendy.
 
W tym czasie Ra zastanawiała się, gdzie umieszczą swoje lalki. Pewnie myślałaby go, gdyby nie pomoc Jeyka. łopiec zaproponował im, eby lalki zaniosły do jego pokoju, gdzie j zbdował dla nich domek z klockwgaraem.
 
Obie dziewczynki ucieszyły się z propozycji brata, gdy wszyscy będą mogli bawić się w jednym miejscu. Dlatego Ra peniosła lalki do pokoju Jrka. Natomiast aneta pyniosła odkacz i zaczęła odk dywan.
 
Gdy dziewczynki skończyły poądki, wtajemniczyły w swj plan brata, ktry pom im przygotować dla rodziców niespodziankę. Razem pokroili umyte owoce na cząstki i włoyli je do dej salaterki. Wszyscy ucieszyli się, e gdy wr do domu rodzice, to zobaczą, i sami zrobili sałatkę wieloowocową.

 
dyktanda dla klas 1-3
dyktanda dla klas 4-6