Dyktanda
 

najnowsze dyktando

Dyktando dla klas 4 -6
ćwiczenie u i ó
POMOC
 


BABY WIELKANOCNE


Wszystkie baby, babki, babeczki są piękne i bardzo smaczne. Kojarzą się ze świętami. Kipiące baby drożdżowe z olbrzymich form, pieczone z rodzynkami i posypane ckrem pdrem ginają wielkanocne stoły. Z gry patrzą na tych, co je otaczają i chcą z nimi jak zwykle konkrować:
w smak, w ocenie plchności i barwy ciasta.
 
Ich nieco młodsze siostry nie chcą być gorsze. Kszą swoim wyglądem. Płyną w mlecznej czekoladzie. Apetycznie wyglądają w białych i brązowych płaszczykach. Niekiedy są przyobleczone
w lkrowaną skienkę, na ktrej błyszczą się kandyzowane skrki pomarańczy. Wciąż chcą być modne. Czasami nie wystarcza im, że są żłte. Chcą mieć żłto - brązowe wzorki, żłto - rżowe lub żłto - brązowo - rżowe.
 
Spomiędzy bab i babek dmnie spoglądają
maltkie babeczki zwane mffinkami. Nawet po pieczeniu nie rozstają się z papierowymi białymi
lb kolorowymi foremkami. To ich stary przywilej,
ktrego im żadna baba ani babka jż nie odbierze. Na co dzień są indywidalistkami i nieźle grają na emocjach. Zjeść jeszcze jedną mffinkę czy jej nie zjeść? - Oto jest świąteczne pytanie, na ktre każdy biesiadnik msi sobie sam odpowiedzieć rozważywszy wcześniej wszystkie za i przeciw.

 

Strona dla dzieci

Serwis edukacyjny dyktanda.net jest przeznaczony dla dzieci i nie zawiera treści dla nich niebezpiecznych. Potwierdzają to certyfikaty.

TAGI:
ortografia dla dzieci, szkoła podstawowa, gry, ćwiczenia język polski, ortografia, gry edukacyjne, gry ortograficzne, ćwiczenia ortograficzne.


Polityka Prywatności | Wyłączenie odpowiedzialności | Prawa autorskie
patronaty | dla nauczycieli | partnerzy | certyfikaty | reklama | kontakt
Copyright © ZUNET 2006 - 2019