Dyktanda
 

najnowsze dyktando

Dyktando dla klas 4 -6
ćwiczenie rz i ż
POMOC
 


SEGREGUJ ŚMIECI


Myślę, e dbasz o środowisko naturalne i ju wiesz, e twój zeszyt zapisany czy nawet szklana butelka po soku moe być powtórnie
wykoystana. Chocia jesteś jeszcze mały, to pewnie wiesz, e i tak moesz prowadzić selektywną zbiórkę odpadów we własnym domu.
Peczytaną ksiąkę moesz dać w prezencie koleance lub wucić ją do pojemnika na makulaturę. Tutaj powinieneś równie złoyć pudełka kartonowe, stare gazety, tektury i rolki po folii aluminiowej. Nawet twój brudnopis z zamalowanym imieniem, nazwiskiem i adresem moe znaleźć się w tym pojemniku. To tutaj wucisz take foldery i ulotki reklamowe.
 
Sądzę, e te wiesz, i i na metalowe kapsle, aluminiowe puszki po napojach i konserwach czy zakrętki od słoików są specjalne kosze. Dlatego nie
wucaj ich do pojemnika na odpady mokre. Pamiętaj, e powinny się one znaleźć w ółtym koszu.
 
I nie martw się, co zrobić z plastikową butelką po soku. W swojej okolicy znajdziesz wiele koszy z informacją, e to jest miejsce na twoywa sztuczne. Tutaj je śmiało wucaj.
 
I bądź z siebie dumny. Segregując odpady, chronisz środowisko. Dzięki temu twój dom jest ekologiczny.

 

Co nowego? Czekasz na nowe dyktanda? Zapisz się do newslettera.

Strona dla dzieci

Serwis edukacyjny dyktanda.net jest przeznaczony dla dzieci i nie zawiera treści dla nich niebezpiecznych. Potwierdzają to certyfikaty.

TAGI:
ortografia dla dzieci, szkoła podstawowa, gry, ćwiczenia język polski, ortografia, gry edukacyjne, gry ortograficzne, ćwiczenia ortograficzne.


Polityka Prywatności | Wyłączenie odpowiedzialności | Prawa autorskie
patronaty | dla nauczycieli | partnerzy | certyfikaty | reklama | kontakt
Copyright © ZUNET 2006 - 2018