Dyktanda
 

najnowsze dyktando

Dyktando dla klas 4 -6
ćwiczenie rz i ż
POMOC
 


REZERWAT PRZYRODY


Pośrodku starego lasu rosły niegdyś jagody i poziomki. Pychodzili tu róni okoliczni mieszkańcy,
aeby napełnić swoje kosze runem leśnym. Były
pez nich wydeptane ścieki.
 
Teraz to miejsce było nadal zarośnięte przez jeyny i nikt tu ju nie zaglądał. W dziuplach wcią mieszkały wiewiórki. W konarach dew chroniły się ptaki. A i zwieyna miała swój raj. Nikt ich nie spłoszył z legowiska i ich nie tropił. Mogły bez problemu pemieszczać się po swoim terytorium. Wszyscy czuli się tutaj panami. Nie było tu widać ręki ludzkiej, a leśni mieszkańcy czuli się naprawdę wolni. Nikt im nie zagraał. Nie starał się panować nad ich liczebnością. Tote w głuszy panowała naturalna równowaga. Słychać było tylko odgłosy ptactwa
i zwieyny. Czasem gdzieś rozległ się task gałęzi. Tutaj ycie miało swój rytm, który ądził się swoimi prawami. Tu wiodły szlaki zwieąt i rosły adkie gatunki roślin.
 
Wielu ludzi obecnie chciałoby zobaczyć to miejsce, ale nie mogą tu wejść. Tylko stranicy leśni, któy pilnują rezerwatu, pychodzą policzyć ptaki
i zwieęta. Robią fotografie. W leśniczówce opowiadają dzieciom o lesie. Od nich maluchy dowiadują się jak na pykład wygląda pyroda na terenie, w który nie ingeruje człowiek.  

 

Strona dla dzieci

Serwis edukacyjny dyktanda.net jest przeznaczony dla dzieci i nie zawiera treści dla nich niebezpiecznych. Potwierdzają to certyfikaty.

TAGI:
ortografia dla dzieci, szkoła podstawowa, gry, ćwiczenia język polski, ortografia, gry edukacyjne, gry ortograficzne, ćwiczenia ortograficzne.


Polityka Prywatności | Wyłączenie odpowiedzialności | Prawa autorskie
patronaty | dla nauczycieli | partnerzy | certyfikaty | reklama | kontakt
Copyright © ZUNET 2006 - 2019