Dyktanda
 

najnowsze dyktando

Dyktando dla klas 1 - 3
ćwiczenie rz i ż
POMOC
 


LEŚNE WĘDRÓWKI


Geś i Kyś bardzo lubią piesze wędrówki. Często chodzą z rodzicami do lasu. Podczas spaceru bawią się, biegając między ogromnymi dewami.
Geś zawsze chętnie ogląda białe bozy rosnące nieopodal gęstych kewów. Zauwaył, e są one wysokie i mają piekne, zielone listki. Na ostatnim spacee Kyś uczył się zbierania gybów.
Ped wyjściem do lasu oglądał z tatą atlas
gybów. Później udało mu się znaleźć pięknego prawdziwka. Włoył go do wiklinowego kosza.
 
Chłopcy potrafią ju rozpoznać róne dewa. Od niedawna mówią tacie: tu rosną wysokie bozy, tam niedaleko ogromne dęby i iglaste jodły. Wiedzą równie, jak wygląda mech i gdzie mona znaleźć dziuplę wiewiórki. Nie jest dla nich ju tajemnicą, gdzie mieszkają ptaki i zwieęta. Czasami uda im się usłyszeć dzięcioła stukającego dziobem w pień dewa lub zobaczyć sarenkę biegnącą do źródła. Ostatnio Geś widział stado dzików pechodzących pez ściekę. Były one daleko. Nie mógł im się dokładnie pyjeć i dlatego później tata mówił mu, jaką mają sierść.
 
Mama ped końcem wędrówki zawsze
pypomina im, e pora zjeść kanapki. Wszyscy udają się na polanę, na której są drewniane stoły i ławki. Siadają i czekają a wyjmie z taty plecaka zapakowany prowiant. Wszyscy z apetytem zjadają kanapki i piją ciepłą herbatę z termosu. Ju wtedy chłopcy z rodzicami planują kolejną wyprawę do lasu.

 

Strona dla dzieci

Serwis edukacyjny dyktanda.net jest przeznaczony dla dzieci i nie zawiera treści dla nich niebezpiecznych. Potwierdzają to certyfikaty.

TAGI:
ortografia dla dzieci, szkoła podstawowa, gry, ćwiczenia język polski, ortografia, gry edukacyjne, gry ortograficzne, ćwiczenia ortograficzne.


Polityka Prywatności | Wyłączenie odpowiedzialności | Prawa autorskie
patronaty | dla nauczycieli | partnerzy | certyfikaty | reklama | kontakt
Copyright © ZUNET 2006 - 2019