Dyktanda
 

najnowsze dyktando

Dyktando dla klas 1 - 3
ćwiczenie rz i ż
POMOC
 


JEDZIEMY W GÓRY


Rodzice z Maenką wybierają się na wakacje w góry. Ped podróą muszą spakować wszystkie
potebne eczy. Dziewczynka specjalnie na wyjazd kupiła sobie nowe buty, w których będzie mogła bezpiecznie pemieać górskie szklaki. Mają one twarde spody i są bardzo wygodne. Nie moe zapomnieć take o ciepłej kurtce, która z pewnością pyda się jej wysoko w górach, gdzie temperatura jest nisza ni w dolinach.
 
Ped wyjazdem rodzice Maenki zamówili pokój u Pana Gegoa, który mieszka w Zakopanem. Stamtąd będą mięli niedaleko do Tatańskiego Parku Narodowego. Zamieają chodzić po górach. Tata kupił mapę, na której zamieszczone są wszystkie szklaki turystyczne. Maenka wie, e nie
mona zbaczać ze szlaku, poniewa moe to być niebezpieczne.
 
Wie, e w górach mieszkają róne zwieęta. Mona tam zobaczyć kozice, świstaki, a nawet niedźwiedzie. Są tam równie, niespotykane w innych miejscach Polski, dewa i kewy. W górach rośnie kosodewina oraz mnóstwo
jeyn, malin i borówek. Dziewczynka z rodzicami będzie oddychać świeym powietem. Ranem chodząc po górskich szlakach będą podziwiać śliczne krajobrazy. Moe uda im się zobaczyć kozicę.
 
Maenka zabiee na tę wyprawę take aparat fotograficzny. Dzięki temu jeszcze przez długi czas będzie mogła wspominać wspaniałe wakacje.

 

Strona dla dzieci

Serwis edukacyjny dyktanda.net jest przeznaczony dla dzieci i nie zawiera treści dla nich niebezpiecznych. Potwierdzają to certyfikaty.

TAGI:
ortografia dla dzieci, szkoła podstawowa, gry, ćwiczenia język polski, ortografia, gry edukacyjne, gry ortograficzne, ćwiczenia ortograficzne.


Polityka Prywatności | Wyłączenie odpowiedzialności | Prawa autorskie
patronaty | dla nauczycieli | partnerzy | certyfikaty | reklama | kontakt
Copyright © ZUNET 2006 - 2019