Dyktanda
 

najnowsze dyktando

Patronat medialny


Bajki ortograficzne

"Bajki ortograficzne"

Agnieszka Nożyńska-Demianiuk

Format: 205x260 mm;
Liczba stron: 176;
Oprawa: Miękka;
ISBN: 978-83-62252-50-3
Wydawnictwo TELBIT 2011

Wyjątkowy poradnik edukacyjny, łączący systematyczny kurs ortografii z fabularną opowieścią dla dzieci.

Okazuje się, że nauka reguł poprawnej pisowni może być lekka, łatwa i przyjemna. Baśniowy charakter książki sprawia, że uczeń wędruje po Krainie Ortografii z grupą fantastycznych bohaterów, rozwiązując przy tym zadania i poznając ortograficzne reguły.

Książka jest adresowana do uczniów starszych klas szkoły podstawowej, ich rodziców i nauczycieli. Zawiera ujednolicony zestaw zagadnień omawianych na lekcjach języka polskiego, dlatego mogą z niej korzystać ci, którzy chcą przygotować się do dyktand, klasówek lub po prostu samodzielnie uczyć się ortografii.

Agnieszka Nożyńska-Demianiuk jest uznaną autorką kilkunastu książek - publikacji zgodnych z kryteriami Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, które są polecane nauczycielom przez Wojewódzkie Ośrodki Metodyczne. Od kilkunastu lat z powodzeniem łączy działalność pedagogiczną i publicystyczną.

Wydawnictwo Telbit, 2011

ZOBACZ FRAGMENT KSIĄZKI - plik pdf (830kB).

Recenzja książki "Bajki ortograficzne"

"Bajki ortograficzne" to najnowsza książka Agnieszki Nożyńskiej - Demianiuk. Ukazała się nakładem Wydawnictwa TELBIT. Jest to ciekawa podróż głównego bohatera książki - Chochlika Drukarskiego - do Królestwa Ortografii, w którym co rok mądry i sprawiedliwy król Ortograf Pierwszy organizuje Turniej Mistrzów. Chochlik zdecydował się na wyprawę, aby pokonać klątwę czarnoksiężnika Magabeusza, która spowodowała wielkie zamieszanie w Limanii, bo utracono wiedzę ortograficzną.

Bohater opuścił swoją ojczyznę, przeszedł przez Królestwo Stylistyki i Królestwo Gramatyki, żeby znaleźć się w Królestwie Ortografii. Zaprzyjaźnił się z kotem Mruczybajkiem. Razem zakradli się do tajemniczej komnaty, gdzie znaleźli komputer, którego ekran przybrawszy kształt leja wciągnął ich do swojego wnętrza, czyli do "Świata programów ortograficznych". Każdy etap ich wędrówki był nie tylko zmianą miejsc, ale także podróżą po krainie wiedzy.

Jej posiadaczami byli: smok, sowa z Landu Magii, Gendolfin - Geniusz Kamienia, Alojzy Przypadek, Grubasek, Gucio, stworzonko w niebieskiej czapeczce i Pippi. Bohater otrzymywał od nich wybrane zasady pisowni oraz zestaw zadań do rozwiązania, który był przepustką do kolejnego programu. Pomagały mu także ptaki: kszyk (który znał plan zamku Bajdocji) i Gżegżółka (która doskonale orientowała się w Rubinowym Lesie oraz potrafiła czarować)... PRZECZYTAJ CAŁĄ RECENZJĘ

Strona dla dzieci

Serwis edukacyjny dyktanda.net jest przeznaczony dla dzieci i nie zawiera treści dla nich niebezpiecznych. Potwierdzają to certyfikaty.

TAGI:
ortografia dla dzieci, szkoła podstawowa, gry, ćwiczenia język polski, ortografia, gry edukacyjne, gry ortograficzne, ćwiczenia ortograficzne.


Polityka Prywatności | Wyłączenie odpowiedzialności | Prawa autorskie
patronaty | dla nauczycieli | partnerzy | certyfikaty | reklama | kontakt
Copyright © ZUNET 2006 - 2019